دانلود آزمون تشریحی 2 آذر 1402 قلمچی+ بودجه بندی


  بعد از تصمیماتی که درباره تاثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور گرفته شد، کانون قلمچی نیز تصمیم به برگزاری آزمون های شبیه ساز امتحان نهایی گرفته است. شما می توانید ابتدا توضیحات زیر را مطالعه کنید سپس در پایین همین مطلب بودجه بندی آزمون ها و سوالات تشریحی آزمون 2 آذر 1402 را برای همه رشته های نظری پایه دهم دانلود نمایید.


  ویژگی های سوالات آزمون تشریحی:

 طراحی سوال برای امتحانات نهایی ویژگی های خاصی مانند سطح دشواری مناسب ، قابلیت غربالگری و بودجه بندی مشخصی دارد که لازم است در تولید امتحانات تشریحی کانون ، رعایت شود تا دانش آموزان بتوانند با این استانداردها آشنا شوند.

ضمنا هنگام طرح سوال ، طراحی به گونه ای صورت می گیرد تا دانش آموز بتواند پاسخ را به صورت مرحله به مرحله نوشته و نمره هر بخش را به طور مجزا دریافت نماید یعنی  هنگام  تصحیح ، پاسخ ها کاملا به واحد های کوچک بیست و پنج صدم نمره قابل تقسیم باشد تا فرایند تصحیح به دقت صورت گیرد و ضمنا بعد از ارائه کارنامه  در هر سوال مشخص باشد که مشکل دانش آموز دقیقا مربوط به چه قسمتی است و ضمنا بشود توصیه مشاوره ای مناسب  در جهت رفع اشکال به  دانش آموز ارائه شود.

جهت نیل به این هدف ما در طراحی سوالات آزمون تشریحی از تیمی کارآمد و آشنا با سبک این امتحانات که بعضا تجربه طراحی سوالات امتحان نهایی را دارند نیز بهره جسته ایم .

برخی از اعضاء دفتر تالیف کتاب های درسی و سرگروه های آموزشی در استا ن ها ، دبیران پرسابقه و با تجربه مدارس برتر، طراحی آزمون های تشریحی کانون را عهده دار هستند تا سوالات این  امتحانات حداکثر مشابهت با امتحانات نهایی را داشته و از اثرگذاری قابل ملاحظه ای برخوردار باشند.

 ویژگی های دفترچه سوالات آزمون تشریحی:

 دفترچه آزمون های تشریحی در هر پایه شامل تمام دروس اصلی آن پایه اعم از دروس عمومی و اختصاصی می باشد و مثلا در مقطع  متوسط دوم  به طور متوسط 10 درس در هر پایه را شامل می شود.

تعداد سوالات در هرکدام از این درس ها حدود 10 سوال و زمان مناسب برای پاسخ گویی به هر درس حدود 1 ساعت می باشد.

هر دانش آموز بعد از ثبت نام در نمایندگی خود در روز آزمون طبق برنامه ، دفتر چه سوال را دریافت می کند . 

در فاز اول آزمون ها ی تشریحی فعلا این آزمون ها فقط در پایه دوازدهم و در سه رشته ریاضی ، تجربی و انسانی برگزار خواهد شد

تاریخ برگزاری این آزمون ها 4  و 18  آذر ماه همزمان با آزمون های تستی کانون خواهد بود

و برنامه این آزمون در هردو آزمون مطابق برنامه آزمون تستی  کانون ، منتها از اول کتاب درسی تا صفحه مشخص شده در برنامه می باشد

دانش آموزان می توانند در جلسه آزمون با هماهنگی با مسئولان اجرای آزمون و طی 1 ساعت به سوالات یکی از درس های منتخب در دفترچه که قبلا هنگام ثبت نام به نمایندگی اعلام کرده اند ، پاسخ دهند.

و در روز یا زمان دیگری در منزل به سوالات یک درس دیگر هم پاسخ دهند.

بنابر این هر دانش آموز بعد از ثبت نام می تواند به  سوالات دو درس از بین تمام دروس پاسخ دهد که  و می بایست هنگام ثبت نام این دو درس را انتخاب و به نمایندگی اعلام نماید تا هم پاسخ برگ این درس ها برای ایشان چاپ شده و هم برای این دو درس کارنامه صادر گردد.

در صورتی که دانش آموز مایل بود علاوه بر دو درسی که قبلا انتخاب کرده ، درس دیگری را نیز امتحان دهد ، لازم است به صورت آنلاین برای درس ثبت نام کند و  پاسخ سوالات  مربوطه را روی کاغذ نوشته  و در پایان آزمون ، عکس پاسخ نامه خود را از طریق اپلیکیشنی که متعاقبا معرفی خواهد شد ، ارسال نموده و تقریبا 72 ساعت بعد کارنامه آن درس را دریافت کند.

سوالات مندرج در دفترچه آزمون منبع بسیار مناسبی برای تمرین و بهبود وضعیت درسی دانش آموز و نهایتا ارتقاء معدل ایشان در امتحانات نهایی مدرسه خواهد بود.